Сугокліївська загальноосвітня школа I-II ступенів

Яловенко Людмила Петрівна

Вчитель української мови та літератури

Урок літератури рідного краю

Наталія Зеленська"Всі празники в гості"

Ти у світі єдина
І у серці одна,
Ти краса України,
Бобринецька моя сторона!

Література рідного краю – один із розділів навчальної програми, що вивчається на уроках української літератури. Об'єктом вивчення є художні твори письменників певного       регіону.
   Мета курсу – прилучити учнів до кращих надбань літератури рідного краю; пробудити патріотичні почуття. Звернення до місцевих матеріалів формує в учнів високе почуття патріотизму, національної гордості за минуле й сучасне рідної землі – «Малої Батьківщини», а також великої нашої держави України.

Нині в часи становлення України як незалежної держави національне виховання повинно займати провідне місце у навчально – виховному процесі, тож розумним буде обирати твори народознав-чого характеру.
   Літературна Бобринеччина, на щастя, має таких письменників, що у своїх творах звертаються до давніх традицій, обрядів, вірувань. Тому на уроці розглядав-ся твір "Всі празники в гості" Наталії Зеленської.

На етапі засвоєння нових знань  використовуваласякомп'ютерна презентація, що сприяла підвищенню пізнавального інтересу, творчої активності та самостійності учнів. Такий метод ІКТ дозволяє краще запам'ятовувати матеріал, економно використовувати час, що є дуже важливим, оскільки на уроках літератури рідного краю доводиться освоювати учням  великий обсяг інформації.

Презентація до твору Наталії Зеленської "Всі празники в гості"

/uploads/editor/8987/537816/sitepage_47/files/prezentaciya_literatura_ridnogo_krayu.pptx